preloader

ارتباط با مشاوره ارشد حرف آخر: 09918506870

حرف آخر را دنبال کنید

وبلاگ

چگونه در عید برای کنکور 1400 نظام جدید درس بخوانیم؟

عناوین اصلی مقاله

چگونه در عید برای کنکور 1400 نظام جدید درس بخوانیم؟

چگونه در عید برای کنکور 1400 نظام جدید درس بخوانیم؟

آزمون سراسری ۱۴۰۰ نیز بسیار نزدیک‌تر از قبل است و داوطلبان باید برنامه ریزی کنکور در عید را به خوبی انجام دهند. قبل از شروع مطلب پیشاپیش قرن جدید را به تمامی داوطلبان کنکور و حرف آخری‌ها تبریک می‌گوییم. ما در این مطلب به سوالات داوطلبان کنکور که در مورد مطالعه کنکور در عید، جمع بندی دروس در عید، برنامه ریزی کنکور در عید و چگونه در عید برای کنکور درس بخوانیم پاسخ می‌دهیم و خود را برای خواندن مطالب بسیار مفید آماده کنید.

مطالعه کنکور در عید 1400

داوطلبان قرار نیست در این ایام شروع به خواندن مباحث جدید کنند یا به صورت عمیق مطالب را بخوانند. جمع بندی دروس در ایام عید باید به صورت دقیق و همراه با یک برنامه منظم باشد. ایام عید فرصتی مناسب برای جمع بندی دروس است و داوطلبان باید از این فرصت به عنوان یک فرصت مطالعاتی استفاده کنند تا عقب افتادگی های خود را از رقیب های خود بتوانند جبران کنند.

درس خواندن در عید بیشتر برای داوطلبان پایه 12 مناسب است. این داوطلبان هنوز در سال تحصیلی خود قرار دارند و یک ماه بعد از ایام کنکور به سراغ امتحانات نهایی می‌روند. بنابراین با توجه به شرایط داوطلبان بهتر است آن‌ها در ایام عید درس‌های پایه دوازدهم را برای کنکور و امتحانات نهایی مرور کنند. مشاوران حرف آخر پیشنهاد می‌کنند تا داوطلبان همراه با پایه 12 یکی دیگر از پایه‌ها را انتخاب کرده و درس‌های آن را نیز مرور کنند چون در ایام عید فرصت و زمان برای دانش آموزان خالی است.

تعیین برنامه ای دقیق و با اصول

تعیین برنامه ریزی برای دانش آموزان کنکوری اهمیت ویژه ای دارد، زیرا آن‌ها از این فرصت برای مطالعه، تست زنی، تقویت نقاط قوت و ضعف خود استفاده می‌کنند. اما قبل از هر برنامه ریزی داوطلبان باید شرایط تحصیلی خود را در نظر داشته باشند. در نظر داشته باشید که شرایط دانش آموزان در عید متفاوت است :

  • داوطلبانی که از بهمن و اسفند برای کنکور آماده شده‌اند.
  • داوطلبانی که از ابتدای سال تحصیلی برای کنکور می‌خوانند.

داوطلبانی که دیر برای مطالعه کنکور شروع کرده‌اند

پیشنهاد ما به این داوطلبان درس خواندن برای کنکور در ایام نوروز است. این داوطلبان باید مانند روزهای قبل از عید برای کنکور آماده شوند و مباحث و مفاهیم را یاد بگیرند. این داوطلبان در حالت عادی کمی دیرتر از بقیه داوطلبان برای کنکور شروع کرده‌اند، بنابراین بهتر است در ایام عید با سرعت بیشتری به مطالعه مفاهیم درسی بپردازند.

داوطلبانی که از اول سال تحصیلی برای مطالعه کنکور شروع کرده‌اند

تعیین برنامه در عید برای این دسته از داوطلبان تفاوت دارد. این داوطلبان مطالعه کنکور در عید را باید تنها با مرور سپری کنند. آن‌ها در تمامی طول سال درس خواندند و فقط نیاز به مرور و تست زنی دارند. اما این داوطلبان باید برنامه ریزی کنکور در عید را چگونه انجام دهند؟

نحوه ی استفاده از دی وی دی های حرف آخر

نحوه ی درس خواندن برای دانش آموزان در عید

۱) مرور خلاصه ‌نویسی ها

برنامه ریزی کنکور در عید برای مرحله اول شامل مرور و مطالعه خلاصه‌نویسی است. داوطلبان از اول سال تحصیلی برای هر درسی که خواندند بدون شک خلاصه‌نویسی انجام دادند. بهترین و ایده‌آل‌ترین زمان در ایام عید مطالعه هشت الی ده ساعته است. داوطلبان می‌توانند حداقل هشت ساعت و حداکثر ده ساعت برای کنکور در ایام عید مطالعه کنند.

اولین قسمت برنامه در عید مربوط به مرور مطالب و خلاصه‌نویسی است. شما می‌توانید به عنوان مثال پانزده روز را برای این ایام در نظر داشته باشید و برای هر درس تخصصی و عمومی روزهای مشخصی را تعیین کند. چند ساعت اول مطالعه را به مرور خلاصه‌نویسی بپردازید و مطالب را بخوانید. اگر می‌توانید درس‌های پایه دوازدهم را مطالعه و مرور کنید تا با یک تیر دو نشان بزنید. در کنار آن با توجه به نوع نیازی که دارید درس‌های پایه 10 یا 11 را بخوانید.

درس‌های عمومی و تخصصی 2 پایه را انتخاب کنید و خلاصه‌نویسی‌ها و نکات مهم درس‌ها را بخوانید

۲) تمرکز بر درس‌های تخصصی کنکور

برنامه ریزی باید طوری باشد که بیشترین تمرکز باید بر روی درس های تخصصی باشد. به عنوان مثال داوطلبان برای جمع بندی دروس در عید باید شصت درصد زمان برای درس‌های تخصصی و چهل درصد زمان برای درس‌های عمومی در نظر داشته باشند. بنابراین جمع بندی دروس در عید باید به صورتی باشد که داوطلب تمامی درس‌ها را مرور کند.

تنها درس‌های عمومی و تخصصی 2 پایه را برای ایام عید در نظر داشته باشید

۳) زدن تست بسیار مهم

به عنوان مثال در یک روز درس‌های دینی 2 پایه و زیست شناسی 2 پایه را مرور کنند. یکی از مهم‌ترین کارهایی که داوطلبان برای جمع بندی دروس در عید باید انجام دهند، تست زنی است. تست زنی در ایام عید برای داوطلبان بسیار مهم و است.

داوطلبان باید بعد از مطالعه هر درس به سراغ تست‌های تالیفی یا تست‌های کنکور آن درس در سال‌های اخیر بروند. تست‌ها را حل کنند و برای هر تست یک نکته نیز برای خود یادداشت کنند. این نکته‌ها می‌تواند قبل از کنکور به کمک داوطلبان بیاید. این نکته را نیز فراموش نکنید که زمان ایده‌آل برای مطالعه و استراحت ۴۵ دقیقه و ۱۵ دقیقه است. این بدین معنی است که داوطلبان باید ۴۵ دقیقه درس بخوانند و ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

زدن تست و آشنا شدن نقاط ضعف و قوت

۴) نقاط ضعف و نقاط قوت

برنامه باید طوری باشد که خستگی برای دانش آموزان ایجاد نکند. داوطلبان بعد از مرور و تست زنی به طور کامل با نقاط ضعف و قوت خود آشنا می‌شوند. زمانی که داوطلبان با این نقاط آشنا می‌شوند باید بر روی این نقاط تمرکز بیشتری داشته باشند.

تست‌هایی که جواب آن‌ها را نمی‌دانید یک نقطه ضعف برای شما هستند. شما باید در ایام عید چندین بار این مباحث را مطالعه کنید تا درک درستی از آن‌ها داشته باشید. مسائل و تست‌هایی که جواب آن‌ها را می‌دانید به عنوان نقطه قوت شما محسوب می‌شوند.

چگونه در عید برای کنکور 1400 نظام جدید درس بخوانیم؟

آخرین مطلب در مورد برنامه ریزی کنکور در عید

مطالعه کنکور در عید باید کاملا هدفمند باشد. برنامه ریزی کنکور در عید باید در مراحل کامل زیر صورت گیرد:

  • درس‌های تخصصی و عمومی را مطالعه، مرور، بررسی و خلاصه‌نویسی کنید.
  • ۴۵ دقیقه درس بخوانید و ۱۵ دقیقه آن را استراحت کنید.
  • روزانه با توجه به برنامه‌ای که دارید ۸ الی ۱۰ ساعت درس بخوانید.
  • تست‌های تالیفی یا تست‌های کنکوری حل کنید.
  • با توجه به جواب‌ تست‌ها، نقاط قوت و ضعف خود را مشخص کنید.
  • نقاط ضعف خود را با مرور و مطالعه بیشتر به نقاط قوت تبدیل کنید.
  • مباحثی که نقطه قوت هستند را فقط در آخر آن روز مطالعه و مرور کنید.

سوالات متدوال در مورد چگونه در عید برای کنکور 1400 نظام جدید درس خواندن

داوطلبان بهتر است همزمان درس‌های تخصصی و عمومی را برای ایام عید مطالعه کنند. اگر به دنبال موفقیت بیشتر هستید باید ۶۰ درصد از زمان خود را برای درس‌های تخصصی و ۴۰ درصد از زمان خود را برای درس‌های عمومی بگذارید.

داوطلبان به صورت روزانه باید حداقل ۸ ساعت و حداکثر ۱۰ ساعت در ایام عید برای کنکور مطالعه کنند.

همان طور که در مطلب نیز به آن اشاره شد اگر مطالعه برای کنکور را از اول سال تحصیلی شروع کرده‌اید باید به سراغ مرور و تست بروید. اگر مطالعه کنکور را از بهمن یا اسفند شروع کرده‌اید باید تنها مباحث جدید را مطالعه کنید.

داوطلبان بهتر است درس‌های تخصصی و عمومی پایه دوازدهم را در ایام عید مطالعه کنند. در کنار درس‌های پایه دوازدهم داوطلبان می‌توانند یکی از پایه‌های دهم و یازدهم را با توجه به نیازی که دارند انتخاب کنند. بنابراین داوطلبان باید درس‌های پایه دوازدهم را به همراه درس‌های پایه دهم یا یازدهم برای ایام عید مطالعه کنند.

 
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟ امتیاز بدهید!
امتیاز بدهید: post
دیگر مطالب وبلاگ

ممکن است علاقمند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 لیست علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من
Call Now Buttonتماس جهت دریافت مشاوره رایگان